Full metal alchemist postavy

21. února 2010 v 12:51 | Kika & Veri

Edward Elric
Edward Elric je 15letý státní alchymista, který se stal "psem" armády výměnou za získání informací o kameni Murdců. Jeho jediným cílem je získat zpět těla pro sebe a pro svého bratra, která ztratili při pokusu o oživení své matky. Ed si jako starší bratr dává za vinu, co se Alphonsovi stalo, a snaží se vše napravit. Kvůli ocelovým končetinám nemohlo jeho tělo moc vyrůst, takže je velmi citlivý na svou výšku.


Alphonse Elric
Alphonse Elric je Edwardův mladší bratr. Při pokusu o živení ztratil celé své tělo a jeho duše byla přemístěna do starého brnění. Stejně jako Edward i Al je velice schopný alchymista, ale také velice dobrý bojovník. Bohužel má příliš laskavou povahu a proto se občas zaplete do nebezpečných situací a má kvůli nim hádky s bratrem, kterého pořád doprovází.


Winry Rockbell
Winry je typický technokrat. Vyrůstala společně s Edem a Alem a je to právě ona kdo má na svědomí Edův auto-mail. Na oba dva nedá dopustit a jsou pro ni jako bratři... tedy aspoň Al... Je "tajně" zamilovaná do Eda.Hohenheim Elric
Hohenheim¨je otcem Eda a Ala a Trishin manžel. Je to první vynálezce kamene mudrců. Žije už 400 let a pomocí kamene střídá těla. V poslední době už ale přenos duše nefunguje tak, jak má, a těla se rozkládají, právě proto musel Hohenheim odejít od své lásky a svých milovaných synů. Přestože vytvořil kámen Mudrců, nikdy si nedokázal odpustit to, že kvůli němu obětoval město plné lidí, stejně jako to, že když se snažil oživit svého mrtvého syna, vyvolal Envyho.


Trisha Elric
Trisha Elric je matka obou bratrů. Odmalička je vychovávala sama a později po pár letech umřela na těžkou nemoc. Ed to svému otci nikdy neodpustil. Později se svou matku pokusil s Alem oživit.


Pinako Rockbell
Pinako Rockbell je babičkou Winry a zároveň její vychovatelkou. Vychovávala taky Eda a Ala. Je velice schopná technička a kuchařka.


Izumi
Izumi je mistrem Eda a Ala. Je to velice hodná žena dokud ji něco nerozzuří, ale pak je zle, že i brnění radši schová hlavu pod stůl. Kvůli nepodařenému oživění jí chybí několik orgánů v těle a tak Izumi postupně umírá. Má velkou slabost pro děti.Roy Mustang
Roy Mustang je přímý Edwardův nadřízený. Chová se ke všem stroze a chladně, ale to je proto, že si v Ishbalské válce prodělal hrozné trauma, když dostal příkaz zabít doktory, kteří léčili obě strany. Po válce se pak dlouho vzpamatovával a nakonec nastoupil znovu do armády s tím, že se stane novým vůdcem a změní svět. Je to velice schopný alchymista, který ovládá hlavně oheň. Je velice oblíbený u žen.
Riza Hawkeye
Riza Hawkeye je jednou z přímých Mustangových podřízených. Tajně ho má ráda, i když respekt a pravidla armády ji brání mu to říci, proto ho alespoň chrání tak, jak může. Skvěle ovládá palné zbraně.


Alex Louis Armstrong
- Je majorem v armádě a svou znalost alchymie skvěle kombinuje se svými fyzickými proporcemi. Byl přidělen jako stráž k bratrům Elricovým před Scarem. Je to velice schopný protivník, bohužel je pak převelen a bude muset bojovat proti svým přátelům. Je to člen rodiny Armstrongů a jako takový umí všechny tajné techniky, které se v ní "dědí".
Sciezka
Sciezka byla najata Maesem jako archivářka pro svou fotogenickou paměť. Za tu dobu se velmi dobře seznámila s jeho rodinou. Po jeho smrti opouští armádu a začíná nenávidět Roye kvůli tomu, že přítelovu vraždu nevyšetřuje.Maes Hughes
Podporučík Maes Hughes je nejlepším přítelem Roye a stejně jako on pracuje v armádě. Maes do Ishbalské války nešel a místo toho si zvolil kancelářskou práci. I když neslouží přímo pod Royem často s ním spolupracuje. Když se mu Roy svěřil s jeho přáním stát se vůdcem, Maes mu slíbil, že ho bude vždycky podporovat. Je velice všímavý a umí skvěle bojovat s noži. Nade vše miluje svou rodinu. Zabije ho Envy, když jako první zjistí pravdu o spiknutí. Po smrti je povýšen na Brigádního Generála.
Scar
Scarovo pravé jméno se bohužel nikdy nedozvíme. Bojoval v Ishbalské válce společně se svým bratrem, který porušil jejich zákony a pokusil se Ishbal zachránit alchymií. Scar je zraněn Kimbleyem a jeho bratr ho zachrání tím, že mu pomocí alchymie předá svou ruku s tajemným tetováním a zemře. Právě kvůli Kimbleyemu Scar nesnáší alchymisty. Nakonec je to právě za pomoci Lust Scar, kdo vytvoří kámen Mudrců, ovšem po dokončení umírá bez toho aby nám prozradil své pravé jméno...

Lust
Lust je homunculus vytvařený Scarovým bratrem během Ishbalské války. Je to žena, kterou miloval a která mu umřela v náručí. Lust umí své ostré prsty prodlužovat a natahovat s obrovskou rychlostí. Od ostatních homunculů se liší tím, že si vzpomíná na věci ze svého minulého života, proto se v závěru přidá k bratrům Elricovým.


Sloth
Sloth je homunculus, který vzniknul při Edově a Alově pokusu o oživení matky. Má na ně nějaké vzpomínky, ale kvůli tomu, aby ji přestali trápit je chce zabít.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
http://i99.photobucket.com/albums/l301/Heartless_Nobody/Vocaloids/Rin%20and%20Len%20Kagamine/KAGAMINE_RIN_by_zioru.gif
Veri osobný blog:Yellow-pribehy
Kika osobný blog:Avril-best-4ever

SB: